Proč se vázat?

Už to s těmi vašimi sousedy vážně není k vydržení? Už vedle nich nechcete setrvávat ani o minutu déle? Chcete poznávat svou vlast, případně i cizinu, jenže se vám během takových cest nechce platit za hotel, respektive byste se v něm možná necítili zase až tak dobře v nějaké cizí posteli?
mobilní dům

Pokud jste v podobné situaci, máte vesměs smůlu. Protože se s takovou normální nemovitostí nedají jen tak hrát škatule, škatule, hejbejte se, byt nebo dům si jen tak nevezmete a nepřenesete o kousek nebo i notný kus dál, tam, kde byste ho právě chtěli mít. A kupovat si novou nemovitost, kdykoliv si usmyslíte, že už vás to na stávajícím místě nebaví, také dost dobře nejde, protože finanční rezervy nejsou nikdy dostatečné, aby se to za ně zvládlo, a než se jeden příbytek prodá, aby se za utržené peníze jiný koupil, to byste také mohli v mezidobí klidně i stokrát změnit názor.

Takže jste zkrátka odsouzeni k tomu, abyste žili v témže domě na téže adrese. I když…
žabky u karavanu

I když dnes už můžete žít klidně i ve stejném domě, ale přesto na adresách různých. A nemusí přitom ani dojít k nějakým politickým zvratům, při nichž se ulice a tu a tam i celá města přejmenovávají, jsa svými názvy poplatná své době.

Chcete-li bydlet ve svém a přesto se přesouvat z místa na místo, můžete si dnes pořídit dejme tomu mobilní dům, respektive mobilheim. Dnes už jsou tyto „karavany“ nejednou uzpůsobeny i k celoročnímu bydlení, mívají hned několik vrstev ve zdi, abyste v nich ani v zimě nezmrzli, ani se nezruinovali náklady souvisejícími s vytápěním. Levné je i to ostatní, co s provozem takového domu na kolečkách souvisí, netřeba ani platit nájem.
dřevěná maringotka

A v čem se tato varianta bydlení ještě odlišuje od klasického paneláku? Třeba i tím že si na můžete nechat navrhnout svůj vlastní dům pomocí konfigurátoru a přizpůsobit si ho přesně svým potřebám a přáním. Klidně můžete mít třeba „dřevostavbu“ nebo „zděné obydlí“, můžete mít i terásku a kdo ví, co všechno si ještě umanete.

Můžete si v těchto mobilheimech bydlet moderně, luxusně, v tom nejvyšším komfortu a přitom div ne zadarmo. A hlavně se můžete kdykoliv sebrat a jet někam, kam vás srdce nebo povinnost táhne.

Což oceníte zejména ve chvíli, kdy už vám zase sousedi lezou na nervy. A vy můžete snadno zajet někam do klidu háje, namísto abyste do háje marně posílali je.